Promocje
Płytki z cegły- BIAŁE+pakiet akcesoriów
Płytki z cegły- BIAŁE+pakiet akcesoriów
79,90 zł 63,30 zł
szt.
Beton architektoniczny 60x120
Beton architektoniczny 60x120
99,00 zł 89,00 zł
szt.
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ RETRO 3 - JASNY BRĄZ
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ RETRO 3 - JASNY BRĄZ
159,00 zł 149,00 zł
m2
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ  RETRO 2
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ RETRO 2
159,00 zł 149,00 zł
m2
Płytki ceglane Brześć Litewski 02
Płytki ceglane Brześć Litewski 02
79,73 zł 73,03 zł
szt.
Płytki ceglane Brześć Litewski 03
Płytki ceglane Brześć Litewski 03
79,73 zł 73,03 zł
szt.
Płytki ceglane Brześć Litewski 04
Płytki ceglane Brześć Litewski 04
79,73 zł 73,03 zł
szt.
Płytki z cegły - lico klasyczne MIX
Płytki z cegły - lico klasyczne MIX
74,50 zł 64,50 zł
0,5 m2
Płytki z cegły - lico klasyczne
Płytki z cegły - lico klasyczne
74,50 zł 69,50 zł
0,5 m2
Płytki ceglane Lico Kujawskie Industrialne
Płytki ceglane Lico Kujawskie Industrialne
57,12 zł 52,32 zł
szt.
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 6
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 6
129,99 zł 119,00 zł
m2
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 4
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 4
129,99 zł 119,00 zł
m2
 
Połączenie drewna i cegły 0
Połączenie drewna i cegły

Harmonijne połączenia różnych materiałów są podstawowym elementem udanych aranżacji wnętrz. Odpowiednia równowaga pomiędzy barwą, ciężkością materiałów oraz płynącym wraz z nimi skojarzeniami, jest źródłem satysfakcjonującego efektu dla naszych zmysłów. Jednym z wielu połączeń, które przyprawiają o zachwyt, jest łączenie ze sobą rustykalnych desek oraz płytki z cegły.

Lekkie i ciepłe drewno oraz ciężka i chłodna cegła, razem tworzą zrównoważony układ w każdym wnętrzu. To właśnie połączenie tych dwóch przeciwności pozwala na skomponowanie aranżacji, która będzie zachwycać. Każdy dla kogo liczy się jakość i nieszablonowy styl pokocha takie rozwiązanie w swoim domowym wnętrzu. Przestrzeń biznesowa, również jest dobra dla łączenia rustykalnych desek oraz płytek z cegły. Odpowiednie zastosowanie obu tych materiałów może dać zatem różne efekty. Warto jednak wiedzieć jaka deska na ścianę będzie najlepsza.

W pomieszczeniach domowych pragniemy stworzyć ciepły i rodzinny klimat, natomiast w przestrzeni biznesowej dążymy do prestiżowego i eleganckiego stylu. Co robić, aby uzyskać zamierzony efekt? Jak łączyć ze sobą rustykalne deski na ścianę i ceglane płytki retro?

Połączenie drewna i cegły klinkierowej

W domach pragniemy czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego ważne jest, aby podczas projektowania własnego wnętrza wyeksponować elementy, które podkreślają ciepło domowego ogniska. Tworząc swoje cztery ściany, możemy łączyć rustykalne deski i starą cegłę na wiele sposobów, a liczba kombinacji jest ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnię. Najpopularniejszą formą łączenia drewna z klinkierem jest oczywiście zastosowanie podłogi z desek i ściany ze starej cegły.

Połączenie cegły klinkierowej z deskami podłogowymi.

Jednym z najprostszych sposobów jest też ułożenie ceglanych płytek na jednej ze ścian oraz zastosowanie rustykalnych desek na sąsiedniej ścianie. Ważne w tym przypadku jest, aby ceglana ściana była dobrze oświetlona. W tym celu warto wybrać ścianę mieszczącą się naprzeciwko okien, dzięki temu podczas dnia nasza ceglana ściana będzie rozświetlona. Dodatkowo, warto zastosować podświetlenie ceglanej ściany za pomocą żarówek o ciepłej barwie, które ogrzeją ją po zmroku.

Nie bez znaczenia jest również odpowiedni dobór kolorów, zarówno starej cegły, jak i rustykalnych desek. Oba materiały dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, co daje nam szerokie pole manewru, jeśli chodzi o możliwe ich połączenia. Dobrze sprawdzi się połączenie cegły na ścianę w naturalnej ceglanej barwie i rustykalnych desek w ciemniejszych, mahoniowych odcieniach.

Z powodzeniem można również stworzyć aranżację z ciemnej cegły i jasnej deski, jak i z połączenia zbliżonych odcieni obu materiałów. Wszystko tak naprawdę zależy od osobistych upodobań, bo wnętrze naszego domu powinno wyrażać nasz charakter, aby to nam było w nim dobrze i przyjemnie.

Jak stworzyć biuro z cegły i drewna?

Prestiżowe i eleganckie wnętrze biura lub gabinetu możemy uzyskać, stosując cegły na ścianę i rustykalne deski w ciemnych, jak i jasnych barwach. Biznesowe wnętrza powinny być spójne, aby nie odwracały uwagi, a jednocześnie wprowadzały do wnętrza zamierzony klimat. I tak, jeśli zależy nam na stworzeniu aranżacji sprzyjającej kreatywnej pracy i pokazującej przyjacielskość i lekkość danego miejsca, to warto zastosować połączenie białej cegły na ścianę i jasnych desek rustykalnych. Takie zestawienie obu materiałów świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić pozytywny klimat.

Drewno i cegła w biurze wprowadzają wyjątkowy klimat, który zapamięta każdy.

Natomiast połączenie ciemnych odcieni cegły retro i rustykalnej deski, doskonale podkreśli prestiż danego miejsca, jego wysoką pozycję i wprowadzi do wnętrza wysublimowaną elegancję. Doskonale sprawdzi się w kancelariach prawniczych, w salach konferencyjnych i gabinetach dyrektorów. Świetnie nada się też do tego model, któremu poświęciliśmy osobny artykuł: Płytki na ścianę Rustic Line.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl