Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog chmura tagów
Połączenie drewna i cegły
Połączenie drewna i cegły

Harmonijne połączenia różnych materiałów są podstawowym elementem udanych aranżacji wnętrz. Odpowiednia równowaga pomiędzy barwą, ciężkością materiałów oraz płynącym wraz z nimi skojarzeniami, jest źródłem satysfakcjonującego efektu dla naszych zmysłów. Jednym z wielu połączeń, które przyprawiają o zachwyt, jest łączenie ze sobą rustykalnych desek oraz płytki z cegły.

Lekkie i ciepłe drewno oraz ciężka i chłodna cegła, razem tworzą zrównoważony układ w każdym wnętrzu. To właśnie połączenie tych dwóch przeciwności pozwala na skomponowanie aranżacji, która będzie zachwycać. Każdy dla kogo liczy się jakość i nieszablonowy styl pokocha takie rozwiązanie w swoim domowym wnętrzu. Przestrzeń biznesowa, również jest dobra dla łączenia rustykalnych desek oraz płytek z cegły. Odpowiednie zastosowanie obu tych materiałów może dać zatem różne efekty. Warto jednak wiedzieć jaka deska na ścianę będzie najlepsza.

W pomieszczeniach domowych pragniemy stworzyć ciepły i rodzinny klimat, natomiast w przestrzeni biznesowej dążymy do prestiżowego i eleganckiego stylu. Co robić, aby uzyskać zamierzony efekt? Jak łączyć ze sobą rustykalne deski na ścianę i ceglane płytki retro?

Połączenie drewna i cegły klinkierowej

W domach pragniemy czuć się swobodnie i bezpiecznie, dlatego ważne jest, aby podczas projektowania własnego wnętrza wyeksponować elementy, które podkreślają ciepło domowego ogniska. Tworząc swoje cztery ściany, możemy łączyć rustykalne deski i starą cegłę na wiele sposobów, a liczba kombinacji jest ograniczona jedynie przez naszą wyobraźnię. Najpopularniejszą formą łączenia drewna z klinkierem jest oczywiście zastosowanie podłogi z desek i ściany ze starej cegły.

Połączenie cegły klinkierowej z deskami podłogowymi.

Jednym z najprostszych sposobów jest też ułożenie ceglanych płytek na jednej ze ścian oraz zastosowanie rustykalnych desek na sąsiedniej ścianie. Ważne w tym przypadku jest, aby ceglana ściana była dobrze oświetlona. W tym celu warto wybrać ścianę mieszczącą się naprzeciwko okien, dzięki temu podczas dnia nasza ceglana ściana będzie rozświetlona. Dodatkowo, warto zastosować podświetlenie ceglanej ściany za pomocą żarówek o ciepłej barwie, które ogrzeją ją po zmroku.

Nie bez znaczenia jest również odpowiedni dobór kolorów, zarówno starej cegły, jak i rustykalnych desek. Oba materiały dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, co daje nam szerokie pole manewru, jeśli chodzi o możliwe ich połączenia. Dobrze sprawdzi się połączenie cegły na ścianę w naturalnej ceglanej barwie i rustykalnych desek w ciemniejszych, mahoniowych odcieniach.

Z powodzeniem można również stworzyć aranżację z ciemnej cegły i jasnej deski, jak i z połączenia zbliżonych odcieni obu materiałów. Wszystko tak naprawdę zależy od osobistych upodobań, bo wnętrze naszego domu powinno wyrażać nasz charakter, aby to nam było w nim dobrze i przyjemnie.

Jak stworzyć biuro z cegły i drewna?

Prestiżowe i eleganckie wnętrze biura lub gabinetu możemy uzyskać, stosując cegły na ścianę i rustykalne deski w ciemnych, jak i jasnych barwach. Biznesowe wnętrza powinny być spójne, aby nie odwracały uwagi, a jednocześnie wprowadzały do wnętrza zamierzony klimat. I tak, jeśli zależy nam na stworzeniu aranżacji sprzyjającej kreatywnej pracy i pokazującej przyjacielskość i lekkość danego miejsca, to warto zastosować połączenie białej cegły na ścianę i jasnych desek rustykalnych. Takie zestawienie obu materiałów świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić pozytywny klimat.

Drewno i cegła w biurze wprowadzają wyjątkowy klimat, który zapamięta każdy.

Natomiast połączenie ciemnych odcieni cegły retro i rustykalnej deski, doskonale podkreśli prestiż danego miejsca, jego wysoką pozycję i wprowadzi do wnętrza wysublimowaną elegancję. Doskonale sprawdzi się w kancelariach prawniczych, w salach konferencyjnych i gabinetach dyrektorów. Świetnie nada się też do tego model, któremu poświęciliśmy osobny artykuł: Płytki na ścianę Rustic Line.

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 56 30 70 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium