Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Jakie materiały do montażu cegły wybrać?
Materiały dedykowane do montażu cegły - dlaczego warto wybrać?

Płytki z cegły na ścianę to w ostatnim czasie bardzo popularny element aranżacji wnętrz, który dodaje pomieszczeniom ponadczasowego charakteru. Dużą zaletą cegły na ścianę jest jej łatwy montaż, który spokojnie może zostać wykonany samodzielnie. Przy tym zadaniu bardzo pomocne są materiały dedykowane do montażu starej cegły. Dlaczego warto je wybrać?

Cegła retro do montażu wymaga kilku specjalnych akcesoriów, wśród których można wymienić:

  • Emulsja gruntująca pod płytki z cegły;
  • Klej do płytek z cegły;
  • Fuga dekoracyjna do cegły na ścianę;
  • Impregnat stara cegła.


Gwarancję długoletniego zadowolenia z ceglanej ściany można uzyskać jedynie przez zastosowanie kompletnego zestawu akcesoriów do montażu płytki z cegły. Dlaczego to jest tak ważne?

Jaki grunt do cegły wybrać?

Emulsja gruntująca jest preparatem przeznaczonym do przygotowania podłoża, na którym planujemy układać płytki z cegły. Sprawia, że cegła znacznie lepiej przyczepia się do podłoża, czyli do wszelkiego rodzaju powierzchni ścian i sufitów. Natomiast do powierzchni trudnych, do których wymagane jest dodatkowe wzmocnienie, można zastosować emulsję gruntująca z maksymalnym wzmocnieniem podłoża.
Rozprowadzenie preparatu na wybranej powierzchni można wykonać bardzo łatwo i szybko przy pomocy wałka lub pędzla. Co więcej, dedykowane emulsje gruntujące do cegły na ścianę są preparatami uniwersalnymi i mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Jaki klej do płytek z cegły wybrać?

Dedykowany klej do ceglanych płytek jest klejem wysoko-elastycznym, co oznacza, że bardzo szybko wiąże cegłę do ściany, bez ryzyka zmiany położenia ceglanej płytki. Po odpowiednim zastosowaniu i wyschnięciu kleju, nowo powstała ściana z cegły jest niezwykle wytrzymała na wszelkie uszkodzenia, dlatego możemy być pewni, że nasza stara cegła będzie się mocno trzymać. Dedykowany klej do płytki z cegły pozwala na silne wiązanie do ściany, które jest dodatkowo potęgowane dzięki wcześniejszemu zastosowaniu emulsji gruntującej pod płytki z cegły.

Fugowanie cegły – czym fugować?

Dedykowana fuga dekoracyjna do spoinowania płytek ze starej cegły charakteryzuje się gruboziarnistą fakturą i wysoką przyczepnością do krawędzi cegieł. Specjalny dobór kruszyw, spoiw oraz pigmentów zapewnia stabilny i trwały kolor, bez ryzyka powstania białych nalotów, czy wysoleń. Jest bardzo łatwa w obróbce i zastosowaniu. Tak samo, jak pozostałe artykuły dedykowane do montażu płytki z cegły, można ją stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku (po związaniu jest mrozoodporna).
Dostępna jest w 3 kolorach idealnie komponujących się z naszymi starymi cegłami.

Temu tematowi poświęciliśmy osobny artykuł o nazwie: jaka fuga do cegły na ścianie?

Jaki impregnat do cegły wybrać?

Jest środkiem dedykowanym do hydrofobizacji płytek ze starej cegły. Głęboko penetrując podłoże, tworzy warstwę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV. Zabezpiecza powierzchnię płytki z cegły przed powstawaniem grzybów, mchów i porostów. We wnętrzach chroni ceglaną ścianę przed plamami z wina, czy tłuszczu. Dzięki impregnacji stara cegła jest zabezpieczona przed wnikaniem wody oraz substancji ropopochodnych w głąb podłoża.
Impregnat Stara Cegła zapewnia utrzymanie estetycznego wyglądu i nie zmienia koloru impregnowanych powierzchni, można znaleźć go pod tym linkiem. Jeśli jednak zależy nam na pogłębieniu koloru retro cegły, możemy zastosować impregnat z właściwością pogłębiającą kolor płytki z cegły, który można znaleźć tutaj.

Zastosowanie artykułów dedykowanych do montażu płytki z cegły daje gwarancję uzyskania satysfakcjonującego efektu, który będzie cieszył oczy przez długie lata. Nasze doświadczenie z powyższymi produktami i liczne realizacje z ich użyciem, pozwalają nam z czystym sumieniem polecać zastosowanie ich także przy Państwa projektach z zastosowaniem starej cegły na ścianę. Aby ułatwić zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów przygotowaliśmy jeden zestaw, który zawiera wszystkie produkty niezbędne do montażu płytki z cegły. Zestaw akcesoriów do montażu można znaleźć tutaj.

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 56 30 70 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium