Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Jaka fuga do cegły na ścianie?
Jaka fuga do cegły na ścianie?

Bez względu na to czy podejmiemy się samodzielnego montażu płytek z cegły, czy zatrudnimy do tego pracowników, warto wiedzieć jaką fugę wybrać. Nie każdy specjalista będzie orientował się np. jaki kolor użyć do klinkieru, dlatego warto przyjrzeć się tej sprawie dokładnie i nie kupować dwukrotnie. Zapraszamy do czytania!

Jednym z ostatnich kroków montażu płytek z cegły jest fugowanie. Wielu określa ten etap jako najbardziej uciążliwy z całego procesu, ale wszystko zależy od nas. Liczy się dobre podejście, cierpliwość oraz – odpowiednia fuga.

Jaka fuga do cegły dekoracyjnej?

Fuga dekoracyjna do klinkieru musi być gruboziarnista, dzięki czemu idealnie oddaje charakter zaprawy znanej ze starych ceglanych ścian. Wysoka przyczepność do krawędzi płytek z cegły pozwala łatwo spoinować, co pozwala szybko uzyskać zwartą konstrukcję muru.

Z czego robi się taką zaprawę dekoracyjną? Fuga gruboziarnista do starej cegły składa się ze specjalnie dobranych kruszyw spoiw oraz barwników. To bardzo ważne wiedzieć jak dobrać kolor fugi do cegły, bo interesuje nas pasujący pigment. Do wyboru często jest kilka opcji: szara lub biała fuga lub kolor określany jako stara biel, który imituje zaprawę znaną z historycznej ściany.

  • Jaka fuga do czerwonej cegły?

Do czerwonej cegły pasuje w zasadzie każda fuga gruboziarnista do klinkieru. Musimy jednak mieć na uwadze nasze preferencje odnośnie tego, jak bardzo wyraźnie cegła ma się odznaczać na ścianie. Jeżeli czerwień jest bardzo mocna i dość ciemna, dobrze postawić na fugę białą lub w kolorze stara biel. Dzięki temu płytki będą rysowały się mocniej na jaśniejszym tle.

Jaka fuga do cegły będzie najlepsza?

Oczywiście wszystko zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na bardziej spoistej ścianie, powinniśmy wybrać barwę fugi, której przyciemnienie jest bardziej zbliżone do czerwieni cegły. Fajną opcją jest cały zestaw do fugowania cegły i nie tylko. Zawiera on fugę, impregnat, klej i grunt. Taki komplet pozwoli zadbać także o pozostałe czynności montażu płytek z cegły.

  • Jaka fuga do białej cegły?

Podobnie sprawa wygląda w przypadku białej cegły, choć w tym przypadku chodzi o coś więcej. Oprócz wyrazistości cegły i jej tła warto wiedzieć jaki kolor fugi do cegły klinkierowej wybierać także w innym celu. Osoby, które decydują się na biały kolor zwykle chcą zwiększyć poczucie przestrzeni w danym pomieszczeniu. To istotne również przy wyborze fugi do białej cegły. Decydując się na jasną fugę zwiększamy ten efekt.

Dzięki odpowiednio dobranym barwnikom, kolor fugi jest trwały, co pozwala cieszyć się piękną ścianą przez długie lata. Najpierw trzeba jednak wiedzieć jak przygotować fugę.

Jak zrobić fugę do cegły?

Przede wszystkim musimy wiedzieć ile fugi potrzebujemy. Zużywa się zwykle pięć kilogramów na metr kwadratowy. Wsypujemy odpowiednią ilość do wiadra i dodajemy wodę. Ważne, aby nie przesadzić z jej dodawaniem – fuga do cegieł powinna być półsucha i wilgotna.

Więcej na temat montażu płytek napisaliśmy w artykule o nazwie: jak zamontować cegły na ścianie? Zapraszamy do czytania!

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 56 30 70 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium