Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Projektanci wnętrz – dlaczego warto z nich korzystać?
Dlaczego warto korzystać z usług projektantów wnętrz?

Niezależnie od tego, czy planujemy zakup nowego domu, czy czujemy potrzebę zmiany w miejscu, w którym aktualnie mieszkamy, zawsze staniemy przed trudnym momentem, w którym trzeba będzie zaplanować aranżację naszego wnętrza. A oznacza to nie tylko dobór odpowiednich materiałów do remontu, ale również zaplanowanie zagospodarowania naszej domowej przestrzeni.

Wykonanie tego samodzielnie może nie być łatwym zadaniem, ale całe szczęście z pomocą przychodzą projektanci wnętrz, którzy wesprą cię w tym procesie. Jakie są powody, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Projektanci wnętrz a samodzielny wystrój

Decydując się na skorzystanie z usług projektanta wnętrz, możemy mieć pewność, że efekt zadowoli nasze oczekiwania. Jest tak dlatego, że jeszcze przed przystąpieniem do prac remontowych wspólnie z projektantem omawia się nasze oczekiwania i potrzeby. A w razie braku klarownego pomysłu na nasze wnętrze, projektant podsunie kilka rozwiązań i stworzy dla nas projekt w programie graficznym. Taki projekt powstaje na podstawie naszych indywidualnych preferencji i parametrów pomieszczenia. Uwzględnia się w nim wielkość pomieszczenia, kąty padania światła i naturalne bariery. Dzięki takiemu projektowi możemy zobaczyć efekt końcowy przed rozpoczęciem prac. Po naszej akceptacji projektu projektant przystępuje do kolejnej fazy prac.

Projektanci wnętrz dysponują kontaktami do sprawdzonych i fachowych wykonawców, którzy dostosują się do założonego planu projektu i krok po kroku będą go realizować. Dlatego nie musimy na własną rękę szukać i martwić się o kompetencje ekipy remontowej. Z pomocą projektanta mamy pewność, że wykonanie będzie zgodne z naszą wizją, co jest nie bez znaczenia, gdyż część niesprawdzonych wykonawców wykonuje prace, modyfikując założenia projektu, co ma niekorzystne przełożenie na uzyskany efekt. Sprawdzona ekipa wykona projekt szybko, sprawnie i tak jak tego oczekujemy - czyli zgodnie z planem.

Projektanci, zdobywając doświadczenie przy licznych projektach i mając wiedzę zdobytą podczas studiów oraz zawodowej praktyki są gwarantem udanej aranżacji. Dostrzegają przeszkody jeszcze przed rozpoczęciem prac i maksymalnie wykorzystują możliwości danego pomieszczenia, w efekcie uzyskujemy spójne i przestronne wnętrze, w którym każdy element łączy się z pozostałymi. Unikamy nieprzewidzianych sytuacji oraz oszczędzamy czas i pieniądze. 

Zatrudnienie projektanta wnętrz to doskonały pomysł, który z pewnością zaowocuje udaną realizacją projektu. Dzięki ich pomocy możemy być spokojni o koszty i czas wykonania, a uzyskana aranżacja będzie przemyślana i maksymalnie wykorzysta  możliwości naszego wnętrza.

Materiały profesjonalnych projektantów wnętrz

Następnie projektant na podstawie wcześniejszych uzgodnień co do kolorystyki i pozostałych parametrów, proponuje nam materiały do wykonania projektu. Oczywiście, jeśli zależy nam na konkretnym produkcie, np. na ceglanych płytkach Stara Cegła, to zostanie to uwzględnione w projekcie naszego wnętrza. Warto w tym miejscu wspomnieć, że projektant wnętrz nie narzuca swoich pomysłów, a jedynie pomaga nam w satysfakcjonującej realizacji naszej wizji aranżacji, podsuwając nam rozwiązania, na które możemy, ale nie musimy się zgadzać. 

Proponowane materiały są również dopasowane cenowo do naszego budżetu, przez co możemy mieć pewność, że zamkniemy się w kwocie, którą wcześniej sobie założyliśmy. Ilość wybranych produktów, takie jak farba, ceglane płytki i inne, zostanie obliczona w taki sposób, abyśmy po zakończonym remoncie nie zostali ze stosem niewykorzystanych materiałów, a to w oczywisty sposób przekłada się na koszt realizacji. Co więcej, projektanci wnętrz często współpracując z producentami materiałów dekoracyjnych, mają wiedzę na temat aktualnych promocji oraz często mają dostęp do zniżek na zakup materiałów, dzięki czemu możemy liczyć na atrakcyjne ceny za produkty najwyższej jakości. 

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Oczywiście ceny na rynku aranżacyjnym są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim płacimy za kwalifikację i doświadczenie, ale to całkiem zrozumiałe. Jeśli portfolio dekoratora czy projektanta jest bogate i bardzo nam się podoba, możemy być niemal pewni, że i w naszym przypadku aranżacja się powiedzie.

Koszt zatrudnienia projektanta wnętrz zależy też od materiałów, jakie wykorzysta, o czym opowiedzieliśmy już wcześniej. Różnica polega też na tym, czy dostajemy projekt koncepcyjny czy kompleksowy. Ten pierwszy to jedynie 1-2 szkice dotyczące rozstawie mebli oraz ozdób, a także rysunek branżowy i techniczny. Drugi projekt zawiera w zasadzie wszystko, łącznie z pomocą przy znalezieniu wszelkich elementów oraz nadzorem. Projekt kompleksowy potrafi być droższy o nawet 70 zł za metr kwadratowy od projektu koncepcyjnego.

W takim razie ile kosztuje projektant wnętrz? Mniejsze mieszkanie będzie kosztowało więcej za m2 niż większe - propozycja aranżacji każdego pomieszczenia wymaga w jego przypadku niemal tyle samo, co mieszkania w obszerniejszym wydaniu. Projekt koncepcyjny kosztuje od około 35-50 zł/m2, jeśli chodzi o mieszkanie ponad 100 m2 i 50-70 zł/m2 na metrażu ok. 40 m2. Cena zależy też od regionu Polski oraz od miasta, w którym pracuje projektant wnętrz.

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zadzwoń 56 30 70 555
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium