Promocje
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 16
RUSTYKALNA DESKA NA ŚCIANĘ 16
139,99 zł 129,99 zł
m2
Płytki z cegły- BIAŁE+pakiet akcesoriów
Płytki z cegły- BIAŁE+pakiet akcesoriów
79,90 zł 63,30 zł
szt.
Płytki ceglane Lico Kujawskie Onyx
Płytki ceglane Lico Kujawskie Onyx
57,12 zł 52,32 zł
szt.
Beton Architektoniczny - Zestaw do 17 M²
Beton Architektoniczny - Zestaw do 17 M²
303,00 zł 289,00 zł
szt.
-50 % Płytki z cegły mix - GRATIS AKCESORIA I DEKOR
-50 % Płytki z cegły mix - GRATIS AKCESORIA I DEKOR
59,99 zł 39,50 zł
0,5 m2
Płytki ceglane Brześć Litewski 04
Płytki ceglane Brześć Litewski 04
79,73 zł 63,30 zł
szt.
Płytki ceglane - KATALOŃSKA  - 44 CM DŁUGOŚCI
Płytki ceglane - KATALOŃSKA - 44 CM DŁUGOŚCI
111,20 zł 99,90 zł
szt.
Płytki ceglane Lico Kujawskie
Płytki ceglane Lico Kujawskie
61,93 zł 52,32 zł
szt.
Beton architektoniczny 60x120
Beton architektoniczny 60x120
99,00 zł 89,00 zł
szt.
Płytki ceglane Lico Kujawskie White
Płytki ceglane Lico Kujawskie White
61,93 zł 54,45 zł
szt.
Płytki ceglane Brześć Litewski 01
Płytki ceglane Brześć Litewski 01
79,73 zł 73,03 zł
szt.
Płytki ceglane Brześć Litewski 02
Płytki ceglane Brześć Litewski 02
79,73 zł 73,03 zł
szt.
 
Farba magnetyczna – co to jest? 0
Farba magnetyczna – co to jest?

Większość z nas ma na lodówce mnóstwo magnesów. To pamiątki z wakacji, ładny gratis od zaprzyjaźnionej firmy lub prezent od kogoś, kto był w dalekich krajach. Często dochodzą do tego notatki, pocztówki oraz cała masa innych rzeczy. Miejsca powoli zaczyna brakować, a poza tym przydałoby się mieć takie “pole do popisu” także w innych częściach mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem jest farba magnetyczna. Co to takiego? Zapraszamy do czytania!

Rozbudowana wersja opcji podstawowej – farba tablicowa magnetyczna – to sposób nie tylko na wieszanie dekoracji, ale również pisanie i rysowanie. Na takie właściwości składają się dwa czynniki, o których opowiemy z pełną dokładnością.

Łatwo można się przekonać, że nie tylko dzieci lubią układanie magnesów, a farba magnetyczno tablicowa przyda się nie tylko w domu, ale także biurze. Nie ma nic fajniejszego niż planowanie lub analiza na takiej ścianie – i to z użyciem różnych kolorów. Ale zacznijmy od podstaw: czym jest farba magnetyczna?

Co to jest farba magnetyczna?

Farba magnetyczna to typowa farba silikonowa, jednak ze sproszkowanym żelazem, które nadaje pokryciu właściwości przyciągania metalu. Jeśli więc ktoś spyta jak działa farba magnetyczna, nie musimy opisywać skomplikowanych aspektów innowacyjnej technologii – naszą dekorację wspomaga ferromagnetyk, który ludzkość zna od stuleci.

Co to jest farba magnetyczna? Generalnie jest to pokrycie, które przyciąga magnesy np. na ścianie.

Farby dekoracyjne tego typu nadają się nie tylko na ścianę, ale także np. drzwi lub drewniane deski, a nawet płytki ceramiczne.

Jaką farbę magnetyczną wybrać?

Prz kupowaniu farby magnetycznej warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Pierwszą jest kolor – tutaj mamy raczej ograniczony wybór – a drugą jest rodzaj. To od nas zależy, czy farba magnetyczna będzie tylko podkładem, na który nałożymy inną barwę, czy to ona będzie na wierzchu. Oprócz tego jej właściwości można połączyć z niezwykle popularną farbą tablicową i to na dwa sposoby.

  • Farba magnetyczna kolory

Farba tablicowa lub magnetyczna zwykle występuje w dwóch kolorach: jest czarna lub szara. Ta pierwsza to najbardziej klasyczny wybór, który przywołuje wspomnienie starej szkoły i mocno podkreśla kontrast. Farba magnetyczna biała nie istnieje. Znamy jednak sposoby, aby uzyskać efekt identyczny z zastosowaniem takiego “mitycznego” środka.

Sposób na pisanie na ścianach w domu to oczywiście farba tablicowa, dzięki której można łatwo nakładać kredę na ścianę.

Farba tablicowa szara lub jej magnetyczny odpowiednik będą fantastycznie prezentowały się np. z czerwonymi cegłami. W przypadku wyboru czarnej farby lepiej postawić na inną dekorację. Szary kolor ściany doskonale pasuje do czerwonej cegły, podobnie jak barwa biała, którą możemy uzyskać tylko, gdy stosujemy farby magnetyczne podkładowe. Przejdźmy zatem do nich!

  • Farba magnetyczna podkładowa

Świetnym rozwiązaniem jest farba magnetyczna podkładowa, która pozwoli na zastosowanie innego pokrycia dekoracyjnego na wierzchu. Dzięki temu uzyskamy dokładnie taką ścianę, jaką chcemy – nie musimy ograniczać się do palety kolorów farb magnesowych. 

Poza tym podkład z farby magnetycznej pozwoli nałożyć pokrycie, które stworzy tablicę. O tym rozwiązaniu musimy jednak opowiedzieć szerzej.

  • Farba tablicowa i magnetyczna w jednym

Najwięcej zalet farby tablicowej odkryją na pewno rodzice i dzieci. Popisane ściany przestaną być problemem – można wręcz zachęcać swoją pociechę do tworzenia swojego “graffiti”. Farba tablicowa umożliwia bowiem używanie kredy, dzięki czemu można tworzyć na powierzchni ściany wspaniałe rysunki. To doskonały pomysł, nie tylko dla najmłodszych, ale i rodziców, którzy chcą planować podróż lub robić własne projekty w domu.

Potrzebujesz miejsca do pisania kredą w domu? Farba tablicowa to doskonałe rozwiązanie.

Farba tablicowa i magnetyczna to nie to samo, chociaż istnieją pokrycia, które łączą zalety obu środków. Dzięki temu zarówno umieścimy na ścianie magnes, jak i popiszemy na niej kredą. Takie rozwiązanie 2w1 umożliwia farba tablicowa magnetyczna. Dziesiątki magnesów, rysunki dziecka i notatki rodzica – prawda, że wspaniale? Takie pokrycie często zawiera też inną nazwę, która wynika z jego właściwości. Puszki w sklepach często podpisane są jako farba kredowo magnetyczna.

Jeśli postawimy na czarny kolor naszej dekoracji, przyda się kontrapunkt. W tym przypadku nie tylko rozjaśni on wnętrze, ale też wprowadzi dodatkowy efekt. Jeśli wybrana przez Was farba tablicowa magnetyczna jest właśnie w kolorze czarnym, bardzo polecamy zapoznać się z naszym wpisem: Jakie kolory optycznie powiększają pomieszczenie?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl